Zadzwoń

Mechanizm funkcjonowania skupów aut używanych

Na dynamicznym rozwoju przedsiębiorstw zajmujących się skupem aut używanych najwięcej tracą komisy samochodowe , które jeszcze kilka lat temu przeżywały istny rozkwit. Dlaczego tak się dzieje? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto odpowiedzieć sobie, czym tak naprawdę jest skup aut używanych i w jaki sposób funkcjonuje ten osobliwy rodzaj działalności.

Skup samochodów używanych – jak działa?

Pozornie mechanizm funkcjonowania tytułowego rodzaju przedsiębiorstwa jest podobny do działania komisu samochodowego, jednak im bliżej przyjrzeć się zasadom funkcjonowania obu tych przedsięwzięć, tym więcej różnic można dostrzec. Podstawowa różnica polega na tym, iż skup aut zajmuje się kupowaniem samochodów używanych, po to by później je jak najszybciej sprzedać z zyskiem – komis zaś oparty jest o działanie pośrednictwa, czyli systemu pobierającego prowizję za sprzedaż.

Know how, czyli skup pod drzwiami klienta

Metoda działania skupu aut używanych jest bardziej elastyczna i opiera się o indywidualny mechanizm funkcjonowania. Kluczowe w tej metodzie jest zaoszczędzenie czasu potencjalnych klientów oraz zagwarantowanie im najwyższego komfortu. Z tego względu przedstawiciele skupów zjawiają się u klienta z gotowym plikiem stosownych dokumentów i w ciągu maksymalnie kilkunastu minut są przygotowani do zawarcia umowy o sprzedaż pojazdu.

Różnic ciąg dalszy…

Na wspomniany komfort oraz oszczędność czasu wpływ ma także szybkość działania skupu. To skup samochodów używanych dostosowuje się do terminu w jakim chce spotkać się klient z tą drobną różnicą, że im szybciej – tym lepiej, zarówno dla skupu, jak i samego klienta. Aby do takiego spotkania doszło większość tego rodzaju tytułowych przedsiębiorstw posługuje się formularzami – po wypełnieniu takiego formularza w trybie natychmiastowym umawiane jest spotkanie, zaś pracownik skupu odwiedza klienta zazwyczaj w ten sam dzień z gotówką w walizce. Wyjątek stanowi sytuacja w której klient woli otrzymać przelew bankowy, co również nie jest problemem.

Dodaj komentarz

Rate this post