Zadzwoń

Co powinieneś wiedzieć, zanim oddasz auto do skupu?

Co powinieneś wiedzieć, zanim oddasz auto do skupu

Auto skup to wygodne rozwiązanie, kiedy chcesz szybko pozbyć się samochodu. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim oddasz samochód do skupu?

W tym artykule:

Jakie auta przyjmuje skup?

Oddać do skupu, czy na auto złom?

Co wymontować z auta przed sprzedażą?

Gdzie sprzedać wrak samochodu?

Jakie auta przyjmuje skup?

Dobra wiadomość: w skupie sprzedasz praktycznie każdy samochód. Do niektórych specjalnych punktów tego rodzaju oddać możesz wyłącznie pojazdy ciężarowe. Jednak zdecydowana większość autoskupów przyjmuje samochody z DMC do 3,5 tony, a więc:

– auta osobowe,

– samochody terenowe,

– lekkie pojazdy dostawcze,

– busy,

– pojazdy zabytkowe.

W niektórych skupach aut możesz również sprzedać motocykl. Najlepiej zadzwonić pod numer telefonu do skupu aut 508 754 508, aby poznać szczegóły oferty odkupu pojazdów.

Oddać do skupu czy na autozłom?

Odpowiedź na to pytanie ściśle uzależniona jest od stanu technicznego pojazdu. Jeśli nadwozie jest skorodowane, uszkodzone lub niekompletne – prawdopodobnie lepszą cenę uzyskasz na złomie. Z tej opcji lepiej skorzystać także wtedy, kiedy nie można uruchomić silnika lub samochód po prostu nie nadaje się do dalszej jazdy.

Jeśli do tej pory korzystałeś z pojazdu i nosi on tylko mniejsze lub większe ślady normalnej eksploatacji – wybierz autoskup. Oddając samochód w takim stanie na szrot na pewno stracisz, bowiem cena na złomie ustalana jest tylko na podstawie masy pojazdu. Tymczasem w skupie aut za używany, ale sprawny egzemplarz, możesz dostać kwotę porównywalną z ofertą od osoby prywatnej lub komisu.

Co wymontować z auta przed sprzedażą?

Jeśli oferowany przez Ciebie pojazd pozytywnie przeszedł badania technicznie i może jeszcze posłużyć innemu kierowcy – nic nie wykręcaj. Im bardziej kompletny będzie taki egzemplarz, tym wyższą cenę zaproponuje skup aut. Samochody w takim stanie trafiają bowiem do obrotu wtórnego, dlatego po prostu nie opłaca się obniżać ich wartości demontażem elementów.

Jeżeli auto jest już zdekompletowane lub uszkodzone, możesz pewne elementy wymontować. W praktyce największą wartość mają detale. Więcej możesz dowiedzieć się z artykułu o tym, co warto wykręcić z auta przed złomowaniem?

Jak sprzedać wrak samochodu?

Pojazd po poważnej kolizji, wypadku, czy pożarze jest po prostu wrakiem. Koszty jego naprawy zwykle przewyższają wartość rynkową. Ale dopóki go nie zezłomujesz, jako właściciel musisz opłacać polisę OC. Czasem udaje się sprzedać wrak nawet za atrakcyjną sumę, ale dotyczy to najczęściej stosunkowo nowych samochodów lub rzadkich modeli.

Dlatego najlepiej sprzedać wrak samochodu w auto skupie. Aby to zrobić, wystarczy że zadzwonisz pod numer telefonu do skupu aut 508 754 508 i podczas krótkiej rozmowy opiszesz stan pojazdu oraz ustalisz termin oględzin. Pracownik skupu przyjedzie do Ciebie, na miejscu oceni rynkową wartość wraku i zaproponuje uczciwą cenę. Jeśli dobijecie targu, autoskup wyśle po auto lawetę, a Ty nie poniesiesz żadnych kosztów transportu. W ten sposób oszczędzasz, bo gdybyś oddawał wrak na auto złom, musiałbyś zapewne opłacić lawetę sam.

Sprawdź, jakie auta przyjmuje skup? ✅ Co warto wykręcić z auta przed sprzedażą? ✅ Podpowiadamy, gdzie i jak szybko sprzedać wrak samochodu? ✅

Dodaj komentarz

Rate this post