Zadzwoń

Skup aut używanych – wady oraz zalety

Mit dotyczący sprzedaży auta używanego w ręce pośrednika bez względu na to, czy jest to komis, czy skup aut nie bierze jeńców. Jego idea opiewa w zaniżanie cen tego rodzaju organizacji, a mówiąc wprost – sprzedaż samochodu pośrednikowi zawsze wiąże się z zaniżoną ceną. Kierując się owym prawidłem większość osób postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sprzedać samochód osobie prywatnej po cenie wyższej. Tego typu osoby mogą zapomnieć o błyskawicznej sprzedaży. Ta może trwać nawet kilka lat, a auto w tym czasie straci na wartości. Pozostaje nam zatem wybór – skup aut, czy komis samochodowy? Większość ufa mimo wszystko komisom, które w minionych latach cieszyły się większą popularnością. My postanowiliśmy sprawdzić jak sytuacja wygląda w przypadku samochodowych skupów opisując ich wady oraz zalety.

Wady skupów samochodów

Przywołane na wstępie zaniżenie cen przez skupy samochodowe jest faktem. Statystyki dowodzą, iż większość firm o takim profilu zaniża ceny wprost proporcjonalnie o jakości auta. Innymi słowy – im auto w lepszym stanie, tym niższa jego cena proponowana przez pośrednika. Raporty statystyczne ukazują kwoty o wartości niższej na poziomie 10-30% w zależności od marki oraz stanu technicznego pojazdu. To sporo zwłaszcza w przypadku kilkuletnich aut, które są w pełni sprawne. Wadą korzystania z oferty osoby reprezentującej skup samochodów jest także zwiększone ryzyko oszustwa. Tego rodzaju oszustw odnotowano w ostatnim roku sporo. Statystyki mówią aż o 2% transakcji w których ustalona kwota nie wpłynęła na konto sprzedającego. Na szczęście większość firm pośredniczących działa w zgodzie z prawem. Nie jest to jedyna zaleta tego typu wyboru formy sprzedaży auta.

Zalety skupów aut

Podstawowym walorem skorzystania z ofert skupów aut jest szybkość transakcji. Operacja jest błyskawiczna i nierzadko trwa niespełna godzinę. W przeciwieństwie do sprzedaży indywidualnej aż 9 na 10 transakcji dochodzi do skutku podczas pierwszych oględzin o ile nasze informacje dotyczące sprzedawanego auta są rzetelne. Do innych walorów tego rodzaju sprzedaży zaliczamy m.in. :

– sprzedający nie musi się martwić o sporządzenie oraz skompletowanie dokumentów sprzedaży

– sprzedający nie traci czasu na kompleksowe przygotowanie auta do uskutecznienia transakcji

– sprzedający nie traci pieniędzy na kompleksowe przygotowanie auta w celu sprzedaży

– przeanalizowanie dokumentów pod względem prawnym daje pewność, że sprzedający nie padł ofiarą oszustwa

– sprzedający nie musi się irytować na kupujących prywatnych, którzy często szukają dziury w całym

Jak widać powyżej zalet korzystania ze skupów aut jest znacznie więcej, zaś ich połączenie sprawia, że potencjalny sprzedający posiada również więcej korzyści. Kluczem jest oczywiście korzystanie z ofert sprawdzonych i rzetelnych skupów samochodów.

Dodaj komentarz

Rate this post