Zadzwoń

Skup aut – wycena

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że bardziej opłaca się sprzedać auto do skupu, niż samemu znaleźć nowego właściciela? Jednym z powodów jest sposób wyceny Twojego samochodu. Sprawdź, jak w skupie aut wycenia się auta i jak to wpływa na ich ceny?

W tym artykule:

  • Różne typy skupów aut?
  • Jak skup aut wycenia pojazd?
  • Korzyści ze sprzedaży auta do skupu

Stan używanego samochodu może być różny: od maksymalnie wyeksploatowanych i dodatkowo nadgryzionych zębem korozji egzemplarzy, aż po w pełni sprawne, noszące zaledwie minimalne ślady użytkowania aut poleasingowych. Niezależnie od tego, w jakim stanie jest Twój pojazd, warto sprzedać go do skupu aut. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie. 

Różne typy skupów aut?

Warto wiedzieć, że nie każdy skup aut zajmuje się wykupem wszystkich pojazdów w każdym stanie technicznym. Niektóre firmy tego rodzaju przyjmują np. tylko auta, które nadają się do kasacji w auto złomie. Inne z kolei nie przyjmą samochodu, który będzie skorodowany lub poobijany. Jeszcze inne zainteresowane są wyłącznie kilkuletnimi pojazdami, często nawet określonych marek. Dlaczego tak jest?

Wszystko zależy od tego, co skup aut robi z odkupionymi pojazdami. Jeżeli tylko współpracuje ze szrotem, nie będzie zainteresowanym odsprzedażą auta. I odwrotnie: skup aut, który wyrobił sobie markę dealera używanych pojazdów raczej nie przyjmie wraku na kołach. Na szczęście nasz skup aut płaci za wszystkie samochody, w każdym stanie technicznym. 

Jak skup aut wycenia pojazd?

Klientów zawsze najbardziej interesuje, ile dostaną za auto w skupie. Na autozłomie sprawa jest prosta: cena zależy od wagi pojazdu lub jego pozostałości. Tymczasem w skupie praktycznie zawsze każdy egzemplarz wyceniany jest indywidualnie. Na cenę auta w skupie wpływają:

  • rocznik, marka oraz model,
  • wygląd, czyli stan karoserii i wnętrza,
  • stan techniczny,
  • wyposażenie, wyceniamy oczywiście tylko działające układy,
  • pojemność i moc jednostki napędowej,
  • rodzaj paliwa,
  • stan licznika, czyli przebieg.

Oczywiście ocenie podlega także stopień zużycia elementów eksploatacyjnych takich, jak np. opony czy klocki hamulcowe. Wycenę zawsze przeprowadza wykwalifikowany pracownik skupu, który od lat zajmuje się branżą samochodów używanych. I wbrew pozorom wcale nie zależy mu na zaniżeniu realnej wartości pojazdu. Dlaczego? Ponieważ cały skup zarabia nie na jednym aucie, ale na obrocie setkami lub nawet tysiącami pojazdów rocznie. Dlatego po prostu nie opłaca się mu psuć wizerunku uczciwej firmy, na który właściciele pracowali latami. 

Korzyści ze sprzedaży auta do skupu

To właśnie z powodu rzetelnej wyceny nasz skup aut cieszy się tak duża popularnością. Wielu klientów trafia do nas z polecenia od znajomych, którzy dostali za swoje samochody dobre pieniądze. Ale to oczywiście nie jedyna korzyść z oddania auta do skupu. Do pozostałych należą:

– oszczędność czasu, który zajmuje znalezienie nowego kupca,

– oszczędność pieniędzy, które trzeba wydać na publikację ogłoszeń,

– bezpieczeństwo transakcji – działamy legalnie, zawieramy legalne umowy kupna sprzedaży, a odkupione pojazdy wykorzystywane są zgodnie z prawem,

– możliwość odbioru pojazdu spod wskazanego adresu,

– możliwość odbioru auta lawetą po wcześniejszym ustaleniu z pracownikiem auto skupu.

Rate this post