Zadzwoń

5 powodów dla których sprowadzamy auta z Niemiec

Skup aut używanych to stosunkowo nowa forma działalności, która zbiera swoje żniwo wypierając z wolna stare i poczciwe komisy, które od wielu lat cieszą się złą sławą. Podstawowym walorem tego rodzaju transakcji pozostaje jej błyskawiczne tempo. Sprzedaż używanego samochodu może trwać miesiącami, jeśli chcemy zrobić to na własną rękę. Pośrednictwo w postaci skupu samochodów używanych bierze na siebie kwestie formalne, zaś gotówka wypłacana jest praktycznie od ręki. Mimo to wiele osób decydując się na zakup auta używanego woli sprowadzić pojazd z Niemiec. Dlaczego jest to tak popularne i opłacalne? Poniżej prezentujemy 5 powodów dla których warto sprowadzić samochód od naszych zachodnich sąsiadów.

Powód 1 – Szeroki wybór

Dane statystyczne ukazują, iż w Niemczech zarejestrowanych jest ponad 40mln aut osobowych. Jeśli dodamy do tego fakt, iż nasi zachodni sąsiedzi każdego roku kupują około 3mln samochodów pochodzących prosto z salonu, to możemy łatwo obliczyć, iż rynek pojazdów używanych w Niemczech jest znacznie większy od rodzimego. Większy wybór to i większe możliwości zwłaszcza jeśli chodzi o spersonalizowane potrzeby. Ponadto istnieje w naszym kraju wiele platform pośredniczących, które zajmują się także kwestiami diagnostyki oraz formalności. Znacznie zwiększa to komfort zakupu takiego auta.

Powód 2 – Sąsiedzkie lenistwo

Niemcom zwyczajnie nie opłaca i nie chce naprawiać aut uszkodzonych. W efekcie można w tym kraju znaleźć wiele aut po niewielkich – często kosmetycznych kolizjach, które występują w nader atrakcyjnych cenach. Powodem jest wysoki koszt usług serwisowych w przeciwieństwie do rodzimych działalności. Uszkodzone auta z Niemiec trafiają do polskich warsztatów, a następnie sprzedawane są ze znacznym zyskiem. Taka transakcja jest korzystna dla obu stron.

Powód 3 – Wyższa klasa

… i lepsze wyposażenie. Niemieckie auta w klasie wyższej po krótkim okresie użytkowania są znacznie tańsze, niż te pochodzące z naszych salonów w klasie kompaktowej. W efekcie okazuje się, że wyższa klasa i lepsze wyposażenie dostępne jest w bardziej atrakcyjnej cenie, dlatego pojazdy te stanowią w naszym kraju symbol prestiżu. Wtórny rynek u zachodnich sąsiadów jest bardziej dynamiczny, dlatego szansa na znalezienie atrakcyjnej oferty jest znacznie większa.

Powód 4 – Kwestie formalne

Udokumentowania towarzyszące niemieckim autom we wszystkich przypadkach są kompletne. Sytuacje z cofaniem liczników, ukrywaniem wad oraz im podobne stanowią zjawisko marginalne. Przyczyną są wysokie kary, których Niemcy wolą unikać. Sprowadzając auto z Niemiec mamy zatem pewność, że jego stan jest adekwatny do opisu i zarejestrowanych przebiegów.

Powód 5 – Sprzedaż z zyskiem

Skup samochodów używanych to rodzaj działalności bazującej na szybkim zakupie i szybkiej sprzedaży. Sprowadzenie aut z Niemiec umożliwia tego rodzaju – błyskawiczne działanie bez zbędnych formalności. Wielu handlarzy w efekcie sprowadza po kilka, a nawet kilkanaście pojazdów tylko po to, by móc je natychmiast sprzedać. Sprawna realizacja niesie mnóstwo zysków – zwłaszcza tych finansowych.

Dodaj komentarz

Rate this post