Zadzwoń

Odkryj świat motoryzacji z perspektywy literatury.

Motoryzacja to ścisła dziedzina w której liczą się nader wszystko umiejętności praktyczne. Ale żeby je nabyć warto odkryć tajniki pojazdów poprzez fachową literaturę. Na obecnym rynku istnieje wiele pozycji dotyczących szeroko pojętej motoryzacji. Tego typu książka może stanowić kompendium wiedzy dla posiadacza, ale może być także znakomitym pomysłem na prezent dla miłośnika aut. Oto lista 8 najciekawszych propozycji książkowych dotyczących motoryzacji .

Motoryzacja w Polsce.

To doskonała propozycja dla miłośników historii motoryzacji w naszym kraju. Na pozór zdawać się może, iż polska myśl motoryzacyjna na przestrzeni dekad była dość uboga jednak jest to błędne myślenie. Znakomicie ukazuje to opracowanie zbiorowe w którym znajduje się ponad 350 zdjęć polskich pojazdów począwszy od lat 20’ minionego stulecia. Pozycja nie ogranicza się wyłącznie do aut – w książce znaleźć można także fotografie autobusów, motocykli, samochodów ciężarowych, wojskowych, a także sportowych.

1000 samochodów sportowych.

Jak wskazuje sam tytuł – 1000 aut, 1000 zdjęć i 1000 szczegółowych opisów. Książka stanowi rewelacyjną propozycję dla miłośników sportowych samochodów z całego świata. Istny slalom poprzez historię aut o ogromnych osiągach od początku XXw, aż do współczesności. Doskonałej jakości zdjęcia oraz profesjonalne opisy opiewające w mnóstwo ciekawostek z pewnością pochłoną nawet najbardziej wymagających pasjonatów aut sportowych.

Legendarne niemieckie samochody.

Niemiecka myśl motoryzacyjna opiewa w precyzję, solidność oraz stylowość. Widać to doskonale na podstawie kultowych aut zza zachodniej granicy. Książka oddaje w ręce miłośników motoryzacji wysokiej klasy zdjęcia automobilów, a także sylwetki ważnych konstruktorów silników i projektantów nadwozi samochodowych. Nasi zachodnie sąsiedzi wciąż utrzymują najbardziej prestiżową pozycję w dziedzinie światowej motoryzacji. Warto zatem poznać jej burzliwą historię razem z książką – Legendarne niemieckie samochody.

Zakup kontrolowany.

Z pewnością większość fanów motoryzacji zna doskonale program telewizyjny Adama Kornackiego o tym samym tytule. Gospodarz pomaga w wyborze odpowiedniego auta biorąc pod uwagę wszelkie czynniki. Dzięki niemu wiele osób spełniło swe marzenia o zakupie upragnionego auta. Książka rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu pojazdu oraz opiewa w wiele ciekawostek i anegdot.

Samochody PRL, rzecz o motoryzacji i nie tylko…

Książka wychodząca spod pióra Tomasza Szczerbickiego swego czasu biła rekordy sprzedaży w najpopularniejszych księgarniach. Trudno się temu dziwić, bowiem jest to pozycja szczególna. Oto fragment profesjonalnej recenzji : „…SAMOCHODY w PRL… można polecić zarówno starszym jak i młodszym Czytelnikom. Dla tych pierwszych będzie to zapewne podróż sentymentalna do lat młodości, zaś ci którzy nie mieli okazji odczuć na własnej skórze „uroków” PRL, będą mieli sposobność przekonać się, jak to kiedyś było. Co tu dużo pisać, gorąco polecam i myślę, że nie będzie wiele przesady w stwierdzeniu, że album ten jest idealnym pomysłem na prezent…”

Samochody terenowe na ziemiach polskich.

To kolejna pozycja autorstwa Tomasza Szczerbickiego we współpracy z Janem Tarczyńskim. Pozycja opiewa w historię samochodów terenowych – krajowych oraz zagranicznych jakie jeździły po naszych drogach w latach 1918-2010. Warto podkreślić, iż jest to pierwsze wydanie traktujące tak szeroko o tematyce aut terenowych w Polsce.

Diagnostyka samochodów osobowych.

Diagnostyka samochodów osobowych to książka opiewająca w podstawowe informacje z zakresu ogólnej diagnostyki. Każdy rozdział zawiera: krótki opis budowy i działania badanego zespołu, metodykę badań w układzie technologicznym, opis budowy i obsługi zastosowanych przyrządów diagnostycznych, kryteria oceny czynników pomiarów. Podano także ogólne wskazówki dotyczące organizacji oraz wyposażenia stanowiska diagnostycznego.

Dodaj komentarz

Rate this post