Zadzwoń

Samochód po wypadku – jak sprzedać uszkodzone auto?

Każdemu może zdarzyć się wypadek czy nawet poważniejsza stłuczka. Nawet jeśli nic nikomu się nie stanie, to na pewno samochody będą potrzebowały wizyty u mechanika czy blacharza. Wiele osób nie decyduje się już na jeżdżenie takimi pojazdami i oferuje je na sprzedaż, często uszkodzone. Jednak czy to opłacalne i czy każdy może łatwo znaleźć kupca?

Auto po wypadku a kupiec

Zacznijmy od tego, że wszystko zależy od stopnia uszkodzenia. Jeśli pojazd jest nieznacznie draśnięty czy wgnieciony, ale części konstrukcyjne nie zostały naruszone, to sprzedaż pojazdu powinna być prostsza. Oczywiście w takim wypadku można samodzielnie dokonać naprawy i później zaoferować pojazd. Teoretycznie powinieneś otrzymać więcej, ale w praktyce różnie to bywa.

Wszystko rozchodzi się o kupca. Najczęściej normalni kierowcy nie decydują się zakupić auta uszkodzonego czy nawet powypadkowego. Chyba że będzie w naprawdę atrakcyjnej cenie, a w takim wypadku możesz sporo stracić. Wielu kupców samochodów powypadkowych to mechanicy czy blacharze, którzy po kosztach naprawiają takie auta i sprzedają je z zyskiem. Jeśli jednak nie chcesz męczyć się w negocjacjach ze specjalistą, wybierz złomowanie aut i zyskaj. Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale na pewno nie stracisz.

Czy na samochodzie powypadkowym można zarobić?

Trudne pytanie. Generalnie na samochodach zarabiają tylko ci, którzy kupują tanio i drogo sprzedają. Dzieje się tak właśnie w oparciu o samochody z historią wypadkową lub, co najlepsze, uszkodzone. Często przy dobrze skonstruowanej ofercie od chętnego kupca można naprawdę sporo wyciągnąć, bo on i tak zarobi więcej. Jednak trzeba się na tym znać, w przeciwnym razie otrzymasz informację, że auto jest nic niewarte i lepiej oddać choć za trochę, by mieć zwrot za paliwo. Nie ma sensu, byś tego słuchał. Lepiej wybierz rozwiązanie pośrednie i w skupie samochodów sprawdź złomowanie aut. Porównaj, czy rzeczywiście Ci się nie opłaca i wybierz korzystniejszą ofertę.

Dodaj komentarz

Rate this post