Zadzwoń

Sprzedaż auta używanego – na co zwrócić uwagę?

Przedsiębiorstwo określane mianem – skup aut używanych przechodzi obecnie istny renesans. Coraz więcej osób korzysta z atrakcyjnych ofert tego rodzaju firm, bowiem niosą one ze sobą mnóstwo korzyści w przeciwieństwie do komisów samochodowych, które cieszą się złą sławą. O jakich korzyściach mowa? Przede wszystkim szybkości działania. W przypadku skupu samochodów używanych dostajemy gotówkę do ręki już w momencie pierwszego spotkania, a więc kilka godzin po wypełnieniu stosownego formularzu. Przedstawiciel skupu odwiedza nas z plikiem gotowych dokumentów i jeśli nic nie stoi na przeszkodzie klient może w kilka minut dokonać transakcji otrzymując gotówkę, bądź przelew bankowy. Błyskawiczność działania oraz komfort jaki jest zapewniony klientom ma w tym przypadku znaczenie kluczowe. Jednak sprzedaż auta używanego niesie ze sobą kilka niebezpieczeństw. Na które aspekty warto zatem zwrócić szczególną uwagę?

Wiele osób stoi przed dylematem – oddać auto do stacji demontażu pojazdu i je wyrejestrować, czy może sprzedać za cenę dwu, a często trzykrotnie większą przedstawicielowi skupu samochodów używanych? W przypadku przestarzałych i niesprawnych aut jest to niewątpliwie propozycja kusząca, jednak warto mieć na uwadze, iż tzw. firmy „krzak” najczęściej na własną rękę demontują pojazd na prywatnych złomowiskach wprowadzając w obieg zachowane części. Konstrukcja najczęściej jest spalana, a do gleby przenika mnóstwo szkodliwych dla środowiska płynów.

Konsekwencje ekologiczne to jedno, a konsekwencje względem osoby sprzedającej to już zupełnie coś innego. Niektóre szemrane firmy mające w szyldzie huczny napis – „skup samochodów używanych” demontują auta nie wyrejestrowując ich, więc auto wciąż figuruje pod naszym nazwiskiem, a w efekcie możemy spodziewać się rychłej kary za brak ubezpieczenia OC, czyli niespełna 4.000zł.

To jeszcze nie wszystko. Ostatnio modne okazało się działanie polegające na zastosowaniu starego auta do kradzieży paliwa na stacjach benzynowych, bądź innych przestępstw – wyrejestrowanie oraz złożenie polisy w urzędzie sprawia, że jako właściciele nie zostaniemy położeni w stan oskarżenia. Właśnie dlatego warto korzystać z ofert sprawdzonych firm, które zajmują się skupem dobrej jakości – działających aut.

Dodaj komentarz

Rate this post