Zadzwoń

Sprzedaż samochodu w dobrym stanie w skupie aut

Komisy samochodowe nie cieszą się dobrymi opiniami. Zwykle korzystają z nich osoby, które chcą uniknąć sprzedaży swojego samochodu na własną rękę, a nie ze względu na korzyści, które daje handel z komisem. Jednak w takim przypadku można skorzystać z lepszego rozwiązania jakim jest skup samochodów używanych.

Może i skup aut za gotówkę nie jest idealny i ma również swoje wady, zdecydowanie ma też swoje zalety, które przeważają nad handlem z komisem. Skup samochodów osobowych zawsze płaci od ręki za nabyte auta. Dzięki temu w momencie podpisania umowy gotówka trafia do sprzedawcy. W ten sposób nie musimy się martwić jak szybko skup znajdzie kupca na nasze auto. W komisie samochodowym natomiast nie otrzymuje się żadnej gotówki, dopóki komis nie znajdzie nabywcy. Co więcej, gdy komis nie znajdzie nabywcy musimy szukać innego sposobu na sprzedaż naszego auta.

Często gdy oddamy samochód do komisu i tak musimy poszukiwać kupna na własną rękę, szczególnie w przypadku starszych pojazdów, które nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. Natomiast w przypadku, gdy sprzedażą zajmuje się skup aut nie trzeba szukać kupca. W ten sposób zaoszczędzimy sporo wysiłku i czasu. Nie będziemy musieli zamieszczać ogłoszeń w internecie czy gazetach ani umawiać się z potencjalnymi kupcami na oglądanie pojazdu.

Decydując się na sprzedaż samochodu do skupu aut nie musimy martwić się, że ktoś nas oszuka przy ocenie wartości pojazdu. Skupy samochodów bardzo często zatrudniają fachowców którzy przeprowadzają profesjonalną wycenę. Dobrze znają się oni na branży i orientują się w średnich cenach pojazdów, więc możemy mieć pewność, że cena nie będzie mocno zaniżona. Jednak należy pamiętać również o tym, że im taniej skup kupi auto, tym więcej może na nim zyskać. Warto więc podchodzić do wyceny ostrożnie i wykonać alternatywną wycenę poza skupem lub mieć świadomość, czy nasz pojazd jest uczycie wyceniany. Najlepiej jest więc wybierać skupy, które cieszą się najlepszą renomą. Natomiast w komisach wyceną zajmują się zwykle amatorzy, którzy za dobrze nie znają się na rynku. Profesjonalni rzeczoznawcy w komisie zdarzają się o wiele rzadziej niż w skupach samochodów.

Z usług skupów samochodów korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Skup to idealne miejsce dla firm, które chcą szybko sprzedać lub kupić większe ilości aut. W sprzedaży bezpośredniej nie mamy szans na szybkie znalezienie kupców na kilka pojazdów. Co prawda nie każdy skup będzie dysponował odpowiednią ilością gotówki, jednak wiele z nich bardzo chętnie przyjmuje kilka aut od jednego klienta. Niektóre skupy nawet specjalizują się w handlu z firmami sprzedającymi pojazdy w dużych ilościach.

Zastanawiając się czy opłaca nam się sprzedawać swój samochód w skupie aut powinniśmy sami się nad tym dobrze zastanowić. Warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak szybkość sprzedaży czy możliwość sprzedania większej ilości pojazdów. Znając się na samochodach warto jednak zastanowić się nad sprzedażą bezpośrednią, ponieważ w ten sposób możemy uzyskać większą kwotę za auto.

Dodaj komentarz

Rate this post