Zadzwoń

Wady i zalety sprzedaży pojazdu do skupu samochodów pełnowartościowych

Decydując się na sprzedaż pojazdu poprzez skup samochodów pełnowartościowych, powinniśmy pamiętać zarówno o zaletach, jak i wadach tego rozwiązania. Istotna jest również znajomość procedur, które po odsprzedaży auta, pozwolą nam na jego legalne wyrejestrowanie oraz rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem w zakresie OC i AC. Z tego powodu warto współpracować z renomowanymi autokomisami o ugruntowanej pozycji na rynku. Ich przedstawiciele pomagają w przeprowadzeniu klienta przez cały proces, a jednocześnie mogą zaoferować kupno nowej maszyny na dogodnych warunkach.

Jakie są zalety sprzedaży sprawnego samochodu do skupu aut pełnowartościowych?

Często spotykamy się z pytaniem, jakie są zalety sprzedaży sprawnego samochodu do skupu aut pełnowartościowych. Przede wszystkim należy wspomnieć o oszczędności czasu. Nie musimy samodzielnie publikować ogłoszeń w serwisach internetowych ani wykonywać zdjęć czy szczegółowych opisów. Jesteśmy również zwolnieni z konieczności kontaktu z potencjalnymi kupcami, co zazwyczaj jest najbardziej absorbującą czynnością.

Korzystanie z profesjonalnych usług, jakie świadczy skup aut pełnowartościowych, ma wady, jak i zalety. Do pozytywnych aspektów procesu należy zaliczyć niskie ryzyko niekorzystnych dla nas zapisów umownych, jakie można spotkać, współpracując z drobnymi handlarzami. Często próbują oni znacznie zaniżyć cenę, a niejednokrotnie działają nielegalnie, nie mając zarejestrowanej działalności gospodarczej. W przypadku autokomisu takie problemy nie występują.

Jakie wady ma procedura sprzedaży sprawnego pojazdu do skupu?

Prowadzona przez komis procedura sprzedaży sprawnego pojazdu pozwala zaoszczędzić wiele czasu w porównaniu do próby samodzielnego zbycia auta do skupu. Jej wadą jest jednak fakt obniżenia realnego zysku z transakcji, wynikający z konieczności poniesienia kosztów manipulacyjnych i opłat prowizyjnych na rzecz pośrednika.

Wykorzystanie usług skupu samochodów, zależnie od zapisów umownych, wiąże się również z ryzykiem długiego oczekiwania na faktyczną sprzedaż i uzyskanie środków finansowych. Jeżeli jednak zależy nam przede wszystkim na oddelegowaniu tej czynności zewnętrznej firmie, to zdecydowanie powinniśmy skorzystać z oferty profesjonalnego autokomis

Dodaj komentarz

Rate this post