Zadzwoń

Zalety oraz wady sprzedawania samochodów w skupie aut

Bardzo wiele osób podchodzi z dystansem do skupów samochodów. Dzieje się tak za sprawą powszechnego poglądu – skup aut oferuję niskie stawki za pojazdy. Bardzo często można spotkać się z taką sytuacją na rynku, która faktycznie potwierdza ten przesąd, aczkolwiek nie zawsze tak jest. Co prawda w komisie lub przy sprzedaży samochodu na własną rękę na pewno uzyskasz wyższą cenę niż w przypadku skupu. Jednak to rozwiązanie ma również swoje zalety. Musisz przemyśleć co jest dla ciebie istotne, czy cena, czy bardziej wygoda.

W spadku skupów aut największym atutem jest przede wszystkim wygoda. Decydując się na takie rozwiązanie jesteś w stanie załatwić sprawę sprzedaży bardzo szybko. Wiele firm jest w stanie przyjechać we wskazane przez ciebie miejsce i tam dokonać transakcji. specjalnie staw kilka minut ocenia stan techniczny twojego pojazdu i dokonuje zakupu za określoną kwotę. W przypadku działania na własną rękę lub decydowania się na komis, musisz mieć na uwadze przede wszystkim koszty jakie musisz ponieść na renowacje swojego samochodu. W celu zachęcenie klienta do jego zakupu należy go odpowiednio do tego przygotować. Na pewno trzeba odwiedzić myjnie, pomyśleć o tapicerce oraz wielu innych kwestiach, które są zależne od stanu pojazdu. To wszystko oczywiście kosztuje, a co za tym idzie ta wysoka kwota którą się uzyskuje ze sprzedaży na własną rękę w porównaniu do skupu samochodów może okazać się nie tak wcale wysoka, jeśli uwzględnisz poniesione koszty na uatrakcyjnienie swojego pojazdu.

Największą wadą skupów samochodowych jest oczywiście cena. Z reguły można uzyskać większą kwotę działając na własną rękę lub dając pojazd do komisu. To prawda, że otrzymasz w ten sposób większą kwotę za samochód, ale musisz brać pod uwagę czas poświęcony na sprzedaż oraz koszty poprawy wyglądu oraz stanu technicznego.

Oczywiście dużą zaletą jest również sam sposób w jaki dokonywana jest transakcja w przypadku zdecydowania się na skup samochodów. Jak to wygląda? Otwórz pieniądze otrzymujesz od razu do ręki. Jeśli potrzebujesz szybko zmienić samochód, wówczas jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. W przypadku działania na własną rękę bardzo często osoby czekają miesiącami na to, aby znaleźć nabywcę. Tutaj masz gwarancję wypłaty. Co to wszystko dla Ciebie oznacza? Oczywiście jest to między innymi oszczędność czasu oraz nerwów, które zawsze towarzyszą podczas sprzedaży samochodu. Dla podsumowania wad oraz zalet tabela poniżej.

Tabela – Zalety oraz wady sprzedawania samochodów w skupie aut

Zalety Wady
Natychmiastowa sprzedaż, Otrzymanie pieniędzy od ręki, Wygoda, Nie trzeba ponosić wysokich kosztów przygotowania samochodu do sprzedaży, Oszczędność czasu i nerwów, Sprzedaż w miejscu wybranym przez klienta, Stosunkowo niskie ceny,

Jak sam widzisz, nie można jednoznacznie powiedzieć, że skupy samochodów są najgorszym możliwym rozwiązaniem. Wszystko jest zależny od wielu czynników. Musisz pamiętać również o tym, że firma nie jest równa firmie. Każda działa na własnych warunkach. Jeśli skupy pojazdów byłyby faktycznie nieatrakcyjna dla właściciela samochodu, wówczas przestały by one funkcjonować. Jednak tymczasem można zauważyć wiele skupów samochodów dookoła. To świadczy o tym, że klienci są zainteresowani taką ofertą.

Dodaj komentarz

Rate this post