Zadzwoń

UE zdecydowała: w 2035 r. koniec silników spalinowych

Unia Europejska wyznaczyła ostateczny termin całkowitej redukcji emisji CO2. Zaskakuje fakt, że dotyczy on nie tylko auto osobowych, czego spodziewało się wiele osób, ale także ciężarówek. Dowiedz się więcej na ten temat.

Spis treści:

  • UE zmierza do realizacji założeń pakietu Fit for 55
  • Plany redukcji emisji CO2 w latach 2030-2034 
  • Co stanie się w 2035 r. z autami spalinowymi? 

O zakazie sprzedaży na terenie UE aut osobowych z silnikami spalinowymi po 2035 r. słyszał chyba każdy fan motoryzacji. Jednak przyjęte ostatnio przez Unię restrykcje dotyczyć będą nie tylko osobówek, ale także samochodów ciężarowych i dostawczych. Sprawdź, co to oznacza?

UE zmierza do realizacji założeń pakietu Fit for 55

Przyjęty przez Unię Europejską pakiet Fit for 55 zakłada redukcję emisji cieplarnianych gazów w Europie o 55% do roku 2030 (w stosunku do emisji z 1990 r.). Dodatkowo UE zobowiązała się w tym dokumencie do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 r. Aby realizacja tych ambitnych celów była możliwa, konieczne jest drastyczne ograniczenie emisji m.in. CO2.

Plany redukcji emisji CO2 w latach 2030-2034 

Dlatego właśnie UE chce, aby w  latach 2030-2034 ruch samochodowy zredukował emisję dwultenku węgla o 55%. Szansę taką daje upowszechnienie się pojazdów elektrycznych oraz z innymi niż spalinowe układami napędowymi. Być może wtedy Twój dotychczasowy pojazd trafi do naszego skupu aut 🙂 

Co stanie się w 2035 r. z autami spalinowymi? 

Jednakże bardziej prawdopodobne jest, że zdarzy się to po 2035 roku, ponieważ właśnie tą datę UE wyznaczyła jako termin 100% redukcji emisji CO2 w transporcie. Od tego roku nie będzie można zarejestrować nowego samochodu z silnikiem spalinowym. Ani osobówki, ani ciężarówki czy dostawczaka. Gdybyś wcześniej zdecydował się na wymianę floty pamiętaj, że odkupimy Twoje pojazdy po atrakcyjnych cenach w naszym auto skupie.

Rate this post