Zadzwoń

Czy warto sprzedać sprawny samochód do skupu aut?

Samodzielna sprzedaż sprawnego samochodu choć popularna to nie zawsze jest najlepszym wyborem. Pozwala na zbycie pojazdu bez dodatkowych kosztów, z pominięciem pośredników. Jednakże nierzadko w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że lepszym wyjściem będzie skup aut pełnowartościowych, czyli klasyczny komis. Otrzymamy tam pełne wsparcie, a nasza maszyna zostanie kompleksowo przygotowana do wystawienia w serwisach ogłoszeniowych. Nie musimy dzięki temu poświęcać czasu na spotkania z potencjalnymi nabywcami.

Jakie są zalety sprzedaży sprawnego pojazdu do skupu aut?

Nie ulega wątpliwości, że sprzedaż sprawnego samochodu do komisu niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

  • Możliwość szybkiego zbycia pojazdu i uzyskania pieniędzy na zakup nowego.
  • Oszczędność czasu wynikająca z braku konieczności umawiania spotkań z nabywcami.
  • Kompleksowe przygotowanie do sprzedaży i mycie przed wystawieniem ogłoszenia.
  • Umieszczenie informacji na portalach ogłoszeniowych i profesjonalne zdjęcia.
  • Ewentualna naprawa drobnych usterek na koszt sprzedającego.

Nowoczesny skup aut jest alternatywą dla niegdysiejszych giełd samochodowych. Jeżeli szukamy nowszego samochodu, to często istnieje możliwość pozostawienia starego w rozliczeniu i dopłata do innego, wybranego przez nas z oferty danego komisu.

Jak wygląda procedura sprzedaży pełnowartościowego samochodu?

Normalna procedura sprzedaży pojazdu pełnowartościowego do komisu w dużej mierze opiera się o podpisaną między komisantem a komitentem umowę. Określa ona prawa i obowiązki obu stron, a w szczególności konieczność przelania określonej kwoty na nasze konto bankowe w chwili zbycia auta. Warto pamiętać, iż powinniśmy mieć przy sobie dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu, a także wszelkie dodatkowe dokumenty, np. książkę serwisową.

Warto pamiętać, iż w przypadku sprzedaży samochodu za kwotę wyższą niż zakładana przez komis umownie powinniśmy otrzymać nadmiarowe pieniądze. Jeżeli zastanawiamy się, czy warto wystawić auto na sprzedaż samodzielnie, czy skorzystać z usług skupu, to zdecydowanie powinniśmy wybrać tę drugą opcję. Zaoszczędzimy dużo czasu i formalności.

Dodaj komentarz

Rate this post