Zadzwoń

Rynek tanich aut

Tanie auto wcale nie takie tanie?

Kiedy przeglądamy portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, może się wydawać, że kupno względnie sprawnego auta do kilku tysięcy złotych wcale nie jest takim dużym wyczynem. Warto jednak pamiętać, ze zdjęcia z ogłoszenia nigdy nie pokażą rzeczywistego stanu auta ani nie zastąpią naszego przeglądu na miejscu. Szukając takiego samochodu warto uzbroić się w cierpliwość: większość ofert, które z opisu i fotografii będzie prezentować się zachęcająco, w praktyce okaże się pojazdami, które stwarzają na drodze jedynie zagrożenie. Sporo takich aut nie chce kupić nawet zwykle mało wybredny skup samochodów, ponieważ niewiele z ich podzespołów nadaje się do ponownego wykorzystania a stan całego auta nie rokuje perspektywy odsprzedaży. Dodatkowo trzeba pamiętać, że każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać aktualne obowiązkowe ubezpieczenie OC i przegląd techniczny: w przypadku zaniedbanego, starego auta często takie koszty są zupełnie nieopłacalne, nie wspominając już o tym, ze nie ma ono szansy na przejście przeglądu na stacji diagnostycznej. Próba reanimacji takiego auta również jest zwykle nieopłacalna: choć można znaleźć części używane bądź tańsze zamienniki, to koszty robocizny często przekroczą wartość całego samochodu.

Jak sprzedać tanie auto?

Jeśli nie zależy nam na czasie i mamy nieco ochoty i środków na przygotowanie auta do sprzedaży, możemy pokusić się o jego wystawienie na portalu z ogłoszeniami motoryzacyjnymi (obecnie to koszt kilkudziesięciu złotych). Trzeba się jednak wtedy pogodzić z wizytami potencjalnych kupujących, którzy będą szukać dziesiątków pretekstów do obniżenia ceny. Na pewno sprzedając auto w ten sposób trzeba uzbroić się w cierpliwość i dużo dobrego humoru, a także mieć czas na przyjmowanie osób chcących obejrzeć samochód. Jeśli chcemy uniknąć wszystkich powyższych a posiadamy auto w niezłym stanie, zawsze zostaje nam możliwość odszukania okolicznego skupu aut: wbrew pozorom za pojazd w dobrym stanie możemy tam dostać opłacalną ofertę.

3 thoughts on “Rynek tanich aut”

  1. Decydując się na samodzielną sprzedaż auta na rynku wtórnym warto przed sprzedażą zastanowić się nad polepszeniem jego stanu wizualnego. Naprawa drobnych ubytków lakierniczych lub niewielkich uszkodzeń szyby przedniej podniesie wartość samochodu i może wpłynąć na szybsze znalezienie kupca.

Dodaj komentarz

Rate this post